Trwa ładowanie proszę czekać ...

W jaką stronę będzie ewoluować hurtowy rynek kwiatów?

7 września 2016

Trudno jednoznacznie powiedzieć jak rynek może się zmieniać

Najważniejsza kwestia to odpowiedź na to jak będą firmy radzić sobie z kłopotami, które niestety obecnie są faktem. Branża raczej jest w kryzysie i wydaje się, że konieczne będzie szukanie jakichś rozwiązań, które sprawią, że ten rynek w końcu się zmieni.

Obecnie doświadczone firmy wydaje się, że są w najlepszej pozycji ponieważ powinny mieć stałą grupę już sprawdzonych klientów i to będzie dla nich duża szansa na rozwój. Jednocześnie tak jak w innych branżach również tutaj należy liczyć się z tym, że trzeba się cały czas rozwijać i szukać innych rozwiązań, które będą się dobrze sprawdzać. na pewno ten rynek związany z kwiatami wymaga jakichś zmian. Jeśli te zmiany się nie pojawią to można się spodziewać, że ten rynek będzie miał bardzo duże problemy.

Rynek hurtowy kwiatów jest ciągle pod kątem zmian

Przede wszystkim liczą się jednak obecnie te największe firmy, które zawsze mają dostęp do dobrych kwiatów dostarczanych przez sprawdzone firmy. Liczy się na pewno rozbudowane portfolio firmy, która ma kwiaty dostarczać. Jeśli firma jest na rynku od lat to prawdopodobnie będzie mogła przygotować najlepszą z możliwych ofert. Dlatego takie właśnie firmy będą się obecnie najbardziej liczyć i będą miały najwięcej do zaoferowania. Sektor hurtowy cały czas się zmienia.

Tutaj musimy zauważyć, że coraz częściej także klienci detaliczni myślą o kupowaniu kwiatów w takich hurtownych cenach. Każdy kto obecnie chce się na rynku kwiatów liczyć powinien przede wszystkim myśleć o tym, by budować duże firmy. To takie przedsiębiorstwa niezależnie od branży obecnie liczą się najbardziej i mają najwięcej do powiedzenia. Dlatego wydaje się, że bardzo często taką kluczową sprawą będzie również konsolidacja firm. Obecnie takie przedsiębiorstwa niezależnie od branży cieszą się największym zainteresowaniem i mają najwięcej do zaoferowania.

Nim jednak firma będzie mogła się rozwinąć będzie trzeba oczywiście pomyśleć o tym, by znaleźć inne firmy, z którymi będzie można się połączyć. Tak naprawdę nie jest to sprawa prosta, ponieważ większość specjalistów zauważa, że obecnie nasze firmy raczej nie są zbyt chętne na konsolidację i to jak się wydaje będzie dużym problem dla naszego rynku kwiatów. Jest zbyt duża konkurencja a zbyt mała wola współpracy.

Musimy jednocześnie pomyśleć także o tym, że ten rynek zmienia się na tyle, że również firmy z innych krajów będą chciały się na naszym rynku liczyć i na pewno się tutaj pojawią i trzeba umieć z nimi konkurować.