Trwa ładowanie proszę czekać ...

Historia przesyłek kwiatowych

7 września 2016

Kwiaciarnie na początku XX wieku to oczywiście coś zupełnie innego niż dziś. Współcześnie tak naprawdę kwiaty będzie można ściągać praktycznie z każdego zakątku na całym świecie.

Współcześnie nie ma problemów ze sprzedażą wyjątkowych kwiatów, które będą się prezentować wyjątkowo. Kiedyś transport wyglądał zupełnie inaczej i tym samym nie mieliśmy dostępu do tak wielu kwiatów w tak krótkim czasie dostawy. Stąd wyślesz kwiaty w dowolne miejsce na świecie! Obecnie nie ma już żadnego problemu z tym, by szybko i sprawnie wysłać kwiaty w inny zakątek świata. Można to zrobić bardzo szybko i sprawnie praktycznie w każdej kwiaciarni.

Historia przesyłek kwiatowych wygląda jednak inaczej niż to co teraz mamy. Tak naprawdę to co obecnie mamy to inny rynek niż to co funkcjonowało około 100 lat temu, gdy dopiero rynek kwiatów się rozwijał i mogliśmy mówić o pierwszych kwiatowych przesyłkach. Pomysł na przesyłanie kwiatów pojawił się około 100 lat temu w Niemczech, gdzie pan Hubner rozpoczął tego typu działalność. Na początku prowadził kwiaciarnię, która dość szybko w Berlinie stała się rozpoznawalną marką, gdy chodzi o rynek florystyczny.

Z czasem rozwijał się coraz lepiej i był znany przede wszystkim z pięknie przygotowywanych bukietów. Kwiaciarnia miała coraz większą rzeszę klientów, w tym również późniejszego cesarza. Z czasem nazwana była królewską, ponieważ zajmowała się również dekorowaniem pałacu królewskiego. Jeśli chodzi o wysłanie kwiatów pocztą to już na początku XX wieku było to normalne. Jednocześnie jednak podróż trwała najczęściej dość długo i tym samym nawet najbardziej trwałe kwiaty niestety więdły.

Był to spory problem, aż do momentu doskonałego pomysłu kwiaciarni Hubner, to właśnie tam przyszedł właścicielowi do głowy pomysł, by nie wysyłać kwiatów pocztą, ale składać zamówienie w miejscu, gdzie będzie adresat i z tego miejsca dostarczać kwiaty. I właśnie w roku 1908 rozpoczęło się przyjmowanie zamówień na pocztę kwiatową. Zlecenie składało się w kwiaciarni, do której miało się dostęp i następnie ta kwiaciarnia przekazywała je do innej stowarzyszonej, która wykonywała bukiet w miejscu zamieszkania odbiorcy. I tam dopiero przygotowywano kwiat, tak że zawsze docierały one piękne i świeże.

Zlecenia można było składać albo osobiście albo też za pomocą telegrafu lub telefonu. Pomysł w swojej prostocie był wyjątkowy i rzeczywiście rynek kwiatów zrewolucjonizował. można przypuszczać, że to był właśnie taki przełom. Do dnia dzisiejszego bowiem poczta kwiatowa funkcjonuje na takiej właśnie zasadzie.

Współcześnie rynek nieco się zmienił, ponieważ zamówienia można dużo łatwiej składać, nie ma problemu, by robić to również przez internet. To jednak daje szansę na to, by poczta kwiatowa mogła się jeszcze lepiej rozwijać i tak to się właśnie obecnie dzieje. Praktycznie na całym świecie są to usługi, które cieszą się wielką popularnością i są chętnie wykorzystywane. Dlatego to co wymyślił Hubner zmieniło rynek kwiatów i do dnia dzisiejszego ma znaczenie ogromne.